Licensed to: Ridgemont
Ridgemont Athletic Complex
April 26, 2022
04/26/2022 - 04/26/2022
Meet Scores
Meet Results
MALE TEAM SCORES 1 RIDGEMONT RMNT 127.000 2 JACKSON CENTER JCE 125.000 3 UPPER SCIOTO VALLEY UPSV 105.000 4 CALVARY CHRISTIAN BCCH 100.000 5 RIDGEDALE RDLE 49.000 6 GILEAD CHRISTIAN GILC 1.000 FEMALE TEAM SCORES 1 CALVARY CHRISTIAN BCCH 171.000 2 JACKSON CENTER JCE 118.000 3 RIDGEMONT RMNT 62.000 4 GILEAD CHRISTIAN GILC 44.000 5 RIDGEDALE RDLE 24.000 6 UPPER SCIOTO VALLEY UPSV 14.000
Event 1 GIRLS 4x800m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 Calvary Christian A
Calvary Christian
12:27.00
Event 2 BOYS 4x800m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 Upper Scioto Valley A
Upper Scioto Valley
9:27.18
2 Jackson Center A
Jackson Center
9:30.56
3 Calvary Christian A
Calvary Christian
11:17.68
4 Ridgemont A
Ridgemont
12:24.75
Event 3 GIRLS 100m Hurdles
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Abigail Reinhard
Calvary Christian
18.79
2 Grace Prenger
Jackson Center
19.40
3 Haylee Shields
Jackson Center
20.43
4 Bethany Breker
Gilead Christian
20.87
5 Hailey Howard
Calvary Christian
21.66
6 Amelia Hurley
Upper Scioto Valley
28.20
Event 4 BOYS 110m Hurdles
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Lucas Hartle
Jackson Center
17.28
2 Jeb Patterson
Ridgemont
17.38
3 Patrick Stacklin
Ridgemont
19.06
4 Hayden Fosnaugh
Ridgedale
19.35
5 Gage Gleespen
Ridgedale
20.09
6 Kirby Roles
Gilead Christian
20.43
7 Xavier Lowe
Jackson Center
20.56
8 Kaleb Lucewireman
Upper Scioto Valley
22.78
Event 5 GIRLS 100m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Callie Cromer
Ridgemont
14.05
2 De Lichtenberg
Jackson Center
14.16
3 Amirah Jones
Ridgedale
14.25
4 Anastacia Rogan
Calvary Christian
14.56
5 Addie Biederman
Jackson Center
14.62
6 Abigail Reinhard
Calvary Christian
14.68
7 Hannah Cook
Ridgedale
15.26
8 Zoei Wilson
Ridgemont
15.85
9 Chelsea Jordan
Upper Scioto Valley
16.84
10 Emma Fitzpatrick
Gilead Christian
17.98
11 Bailey Coate
Upper Scioto Valley
18.30
12 Kay Fitzpatrick
Gilead Christian
19.41
Event 6 BOYS 100m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Isaac Reinhard
Calvary Christian
11.72
2 Gabe Salmonowicz
Calvary Christian
12.06
3 Jeb Patterson
Ridgemont
12.16
4 Clayton Patterson
Ridgemont
12.30
5 Noah Rains
Jackson Center
12.62
6 Daylan Davis
Upper Scioto Valley
12.97
7 Trever Huber
Jackson Center
13.02
8 Kirby Roles
Gilead Christian
13.35
9 D.J. Little
Upper Scioto Valley
14.03
10 A.J. Imbody
Ridgedale
14.16
11 Ashtun Fosnaugh
Ridgedale
14.34
Event 7 GIRLS 4x200m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 Jackson Center A
Jackson Center
1:59.76
2 Ridgemont A
Ridgemont
2:13.66
3 Calvary Christian A
Calvary Christian
2:15.73
Upper Scioto Valley A
Upper Scioto Valley
NT
Event 8 BOYS 4x200m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 Jackson Center A
Jackson Center
1:40.21
2 Upper Scioto Valley A
Upper Scioto Valley
1:43.13
3 Ridgedale A
Ridgedale
1:46.20
4 Ridgemont A
Ridgemont
1:47.37
5 Calvary Christian A
Calvary Christian
1:50.75
Event 9 GIRLS 1600m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Grace Prenger
Jackson Center
6:11.00
2 Lexi Reames
Calvary Christian
6:25.00
3 Madhuri Cook
Calvary Christian
7:30.00
Event 10 BOYS 1600m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Kellen Reichert
Jackson Center
4:48.03
2 Wyatt Helton
Upper Scioto Valley
5:22.15
3 Steven McClellan
Jackson Center
5:28.83
4 Daniel Young
Calvary Christian
5:58.04
5 Kenny Feasel
Ridgemont
6:23.15
Joe Parker
Upper Scioto Valley
NT
Event 11 GIRLS 4x100m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 Jackson Center A
Jackson Center
57.00
2 Ridgemont A
Ridgemont
1:03.60
3 Calvary Christian A
Calvary Christian
1:06.16
4 Gilead Christian A
Gilead Christian
1:08.22
5 Upper Scioto Valley A
Upper Scioto Valley
1:11.36
Event 12 BOYS 4x100m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 Ridgemont A
Ridgemont
47.33
2 Ridgedale A
Ridgedale
48.19
3 Jackson Center A
Jackson Center
51.24
4 Upper Scioto Valley A
Upper Scioto Valley
54.19
5 Calvary Christian A
Calvary Christian
54.86
Event 13 GIRLS 400m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Allyson Green
Gilead Christian
1:07.47
2 Morgan Huber
Jackson Center
1:09.09
3 Anastacia Rogan
Calvary Christian
1:12.66
4 Hailey Howard
Calvary Christian
1:13.74
5 Navaeh Ledcke
Jackson Center
1:20.46
6 Chelsea Jordan
Upper Scioto Valley
1:31.56
Jasenia Hernandez
Upper Scioto Valley
NT
Hannah Cook
Ridgedale
NT
Event 14 BOYS 400m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Collin Stephens
Ridgedale
54.27
2 Grant Elchert
Jackson Center
55.46
3 Michael Dilbone
Ridgemont
56.73
4 Joe Parker
Upper Scioto Valley
57.47
5 Caleb King
Calvary Christian
57.56
5 Clay Howard
Calvary Christian
57.56
7 Nathan Thiel
Ridgedale
58.33
8 Trever Huber
Jackson Center
1:00.58
9 Braylon Hites
Ridgemont
1:03.84
Mason Thompson
Upper Scioto Valley
NT
Event 15 GIRLS 300m Hurdles
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Abigail Reinhard
Calvary Christian
55.81
2 Grace Prenger
Jackson Center
56.40
3 Kieran Yarkosky
Jackson Center
58.67
4 Anna Kratz
Calvary Christian
59.89
Amelia Hurley
Upper Scioto Valley
NT
Event 16 BOYS 300m Hurdles
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Lucas Hartle
Jackson Center
44.19
2 Jeb Patterson
Ridgemont
45.35
3 Clayton Patterson
Ridgemont
49.98
4 Hayden Fosnaugh
Ridgedale
50.79
5 Xavier Lowe
Jackson Center
50.84
6 Kaleb Lucewireman
Upper Scioto Valley
52.28
7 Dakota Callahan
Ridgedale
53.39
Event 17 GIRLS 800m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Ruby Slemmons
Calvary Christian
2:59.62
2 Brooklyn Horner
Calvary Christian
3:08.03
Event 18 BOYS 800m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Joe Parker
Upper Scioto Valley
2:15.31
2 Delno Tidd
Upper Scioto Valley
2:15.71
3 Gavin McClintock
Jackson Center
2:17.81
4 Steven McClellan
Jackson Center
2:26.46
5 Landon Eaton
Ridgemont
2:40.18
6 Kenny Feasel
Ridgemont
2:40.96
7 Ian Schmidt
Calvary Christian
2:45.96
8 Luke Gaertner
Calvary Christian
2:48.71
Ayden Gaffney
Ridgedale
NT
Jason Callahan
Ridgedale
NT
Event 19 GIRLS 200m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Anastacia Rogan
Calvary Christian
29.91
2 Allyson Green
Gilead Christian
30.06
3 Amirah Jones
Ridgedale
30.51
4 Abigail Reinhard
Calvary Christian
30.69
5 Gwen Prenger
Jackson Center
31.10
6 Kaelyn Saylor
Ridgemont
32.36
7 Reis Mendenhall
Ridgemont
33.66
8 Navaeh Ledcke
Jackson Center
35.39
9 Bailey Coate
Upper Scioto Valley
40.20
Jasenia Hernandez
Upper Scioto Valley
NT
Hannah Cook
Ridgedale
NT
Event 20 BOYS 200m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Isaac Reinhard
Calvary Christian
24.43
2 Gabe Salmonowicz
Calvary Christian
24.55
3 Donovan Brose
Ridgemont
25.41
4 Daylan Davis
Upper Scioto Valley
25.50
5 Ashtun Fosnaugh
Ridgedale
26.30
6 Noah Rains
Jackson Center
26.47
7 Michael Dilbone
Ridgemont
27.13
8 Grant Elchert
Jackson Center
27.86
9 Brice Johnson
Upper Scioto Valley
30.21
Landon Murphy
Ridgedale
NT
Event 21 GIRLS 3200m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Madhuri Cook
Calvary Christian
14:48.00
2 Brooklyn Horner
Calvary Christian
15:27.00
Event 22 BOYS 3200m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Kellen Reichert
Jackson Center
10:02.00
2 Daniel Young
Calvary Christian
13:08.00
3 Ian Schmidt
Calvary Christian
14:39.00
4 Delno Tidd
Upper Scioto Valley
15:02.00
5 Kenny Feasel
Ridgemont
16:25.00
6 D.J. Little
Upper Scioto Valley
16:48.00
Event 23 GIRLS 4x400m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 Jackson Center A
Jackson Center
4:52.44
2 Calvary Christian A
Calvary Christian
5:03.92
Event 24 BOYS 4x400m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 Jackson Center A
Jackson Center
3:50.73
2 Ridgedale A
Ridgedale
3:51.12
3 Calvary Christian A
Calvary Christian
4:01.20
4 Upper Scioto Valley A
Upper Scioto Valley
4:02.11
5 Ridgemont A
Ridgemont
4:25.03
Event 25 GIRLS Discus Throw
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Kayla Shelt
Ridgemont
80'03.00"
2 Karlie Penhorwood
Calvary Christian
74'09.00"
3 Gracian Daugherty
Ridgedale
74'02.00"
4 Bethany Breker
Gilead Christian
59'02.00"
5 Lexi Reames
Calvary Christian
55'00.00"
6 Brenna Dyer
Upper Scioto Valley
54'11.00"
7 Emma Fitzpatrick
Gilead Christian
48'01.00"
8 Sienna Hamilton
Jackson Center
48'00.00"
9 Allee Wentz
Jackson Center
47'02.00"
10 Chelsea Jordan
Upper Scioto Valley
46'06.00"
Event 26 BOYS Discus Throw
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Isaac Reinhard
Calvary Christian
137'01.00"
2 Weston McKinley
Ridgemont
133'02.00"
3 Kevin Smith
Upper Scioto Valley
109'11.00"
4 Blaine Castle
Upper Scioto Valley
97'10.00"
5 Spencer Yinger
Jackson Center
91'03.00"
6 Braxton Fosnaugh
Ridgedale
88'09.00"
7 Kyle Jolliff
Ridgedale
87'03.00"
8 Carter Ruppright
Ridgemont
80'11.00"
9 Timmion Lichtenberg
Jackson Center
80'10.00"
10 Kirby Roles
Gilead Christian
78'08.00"
11 Lucas Harshfield
Calvary Christian
61'01.00"
Event 27 GIRLS High Jump
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Addie Biederman
Jackson Center
4'04.00"
2 Amelia Hurley
Upper Scioto Valley
4'02.00"
3 Ruby Slemmons
Calvary Christian
4'00.00"
4 Reis Mendenhall
Ridgemont
3'08.00"
Lila Wilson
Calvary Christian
NM
Event 28 BOYS High Jump
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Xavier Esser
Jackson Center
5'10.00"
2 Drew Stephens
Upper Scioto Valley
5'08.00"
3 Maddox Underwood
Upper Scioto Valley
5'08.00"
4 Weston McKinley
Ridgemont
5'06.00"
4 Caleb King
Calvary Christian
5'06.00"
6 Patrick Stacklin
Ridgemont
5'06.00"
Alec Gordon
Ridgedale
NM
Event 29 GIRLS Long Jump
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Kieran Yarkosky
Jackson Center
14'05.00"
2 De Lichtenberg
Jackson Center
13'05.50"
3 Anastacia Rogan
Calvary Christian
13'01.50"
4 Bethany Breker
Gilead Christian
12'01.00"
5 Zoei Wilson
Ridgemont
11'10.00"
6 Kaelyn Saylor
Ridgemont
11'02.00"
7 Madhuri Cook
Calvary Christian
11'01.50"
8 Amelia Hurley
Upper Scioto Valley
10'11.00"
9 Hannah Cook
Ridgedale
10'08.00"
10 Bailey Coate
Upper Scioto Valley
10'05.00"
11 Kay Fitzpatrick
Gilead Christian
8'11.50"
Event 30 BOYS Long Jump
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Maddox Underwood
Upper Scioto Valley
18'05.50"
2 Clayton Patterson
Ridgemont
18'04.75"
3 Caleb King
Calvary Christian
17'08.00"
4 Xavier Esser
Jackson Center
17'06.00"
5 Landon Murphy
Ridgedale
17'05.25"
6 Gage Gleespen
Ridgedale
16'03.00"
7 Daylan Davis
Upper Scioto Valley
15'08.00"
7 Trever Huber
Jackson Center
15'08.00"
9 Gabe Salmonowicz
Calvary Christian
14'11.50"
10 Kirby Roles
Gilead Christian
14'08.50"
Donovan Brose
Ridgemont
NM
Event 31 GIRLS Shot Put
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Karlie Penhorwood
Calvary Christian
24'00.00"
2 Kayla Shelt
Ridgemont
23'01.00"
3 Gracian Daugherty
Ridgedale
22'06.50"
4 Lila Wilson
Calvary Christian
19'11.00"
5 Emma Fitzpatrick
Gilead Christian
18'09.50"
6 Brenna Dyer
Upper Scioto Valley
18'08.00"
7 Allee Wentz
Jackson Center
18'01.00"
8 Sienna Hamilton
Jackson Center
17'03.50"
9 Kay Fitzpatrick
Gilead Christian
14'09.50"
Event 32 BOYS Shot Put
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Weston McKinley
Ridgemont
44'02.00"
2 Isaac Reinhard
Calvary Christian
43'06.00"
3 Alex Enochs
Jackson Center
37'05.00"
4 Kevin Smith
Upper Scioto Valley
36'09.50"
5 Wyatt Furer
Ridgemont
31'09.00"
6 Braxton Fosnaugh
Ridgedale
30'09.50"
7 Kyle Jolliff
Ridgedale
29'06.00"
8 Mykal Ellerbrock
Upper Scioto Valley
28'05.00"
9 Timmion Lichtenberg
Jackson Center
24'05.00"
10 Lucas Harshfield
Calvary Christian
22'07.50"
Event 33 GIRLS Pole Vault
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Callie Cromer
Ridgemont
6'06.00"
2 Allyson Green
Gilead Christian
6'00.00"
Event 34 BOYS Pole Vault
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Dominic Newland
Ridgemont
10'06.00"
2 Michael Dilbone
Ridgemont
10'00.00"
Micah Davis
Upper Scioto Valley
NM